Przygoda w brytyjskim stylu. Land Rover D90 Heritage od coolnvintage.com

Defender kojarzy się z wieloma rożnymi rzeczami. Jednym z angielską farmą, innym z ekstremalnym Camel Trophy, kolejna grupa znowu przypomni o roli jaką Defy pełnią w kopalniach na całym świecie. Z której strony by na to nie spojrzeć, Defender był surową terenówką stworzoną do pracy i spełniania jak najlepiej swojego zadania. To, że w ostatnich edycjach mogliśmy dostać klimatyzację, radio i wspomaganie o niczym nie świadczyło, to nadal była ewolucja auta z połowy XX wieku.

coolnvintagelandroverd90heritage285of4229
coolnvintage.com

Niestety dzisiaj Defender już odszedł, uhonorowany nostalgiczną wersją Heritage. Zjadły go unijne przepisy i normy. Egzemplarz, który możecie podziwiać na zdjęciach jest dość wyjątkowy. Został doposażony w detale z serii Heritage, chociaż sam pochodzi z roku 2009, kiedy to o końcu produkcji legendy mówiono, ale nikt w to nie wierzył. Ma nieduży przebieg i można go kupić za niecałe 50 tysięcy dolarów amerykańskich.

coolnvintagelandroverd90heritage2818of4229

Ludziki z coolnvintage.com postanowili zrobić z farmera gentelmena. Surowe wnętrze obszyli jasną skórą, dywaniki wymienili na bardziej puszyste. Zdecydowanie nie jest to już samochód do przeprawiania się przez bardzo głębokie brody, czy zakopywania się w błocie na farmie.

coolnvintagelandroverd90heritage2812of4229
coolnvintage.com

Nadal jednak jest to bardzo dzielny terenowo samochód. Dowiezie na nie odwiedzaną przez nikogo plażę, gdzie można złapać najlepsze fale, a potem zada szyku na bulwarze w nadmorskiej miejscowości. Można mu zdjąć brezentowy dach i cieszyć się jazdą ze słońcem lub gwiazdami nad głową.

coolnvintagelandroverd90heritage281of4229
coolnvintage.com

Na pewno nie jest to auto, którym można przeżyć ekstremalną przygodę. Ale jeżeli ktoś lubi robić wszystko z dużą ilością stylu, dysponuje dużą ilością gotówki i uważa, że wyprawa wcale nie musi być w mocno nieznane, to ten egzemplarz jest dla niego.

coolnvintagelandroverd90heritage286of4229
coolnvintage.com

My się nie zdecydujemy, bo byśmy go pobrudzili, ale może komuś z was się spodoba 🙂

coolnvintagelandroverd90heritage2810of4229
coolnvintage.com

Źródło

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s