Podróże po Polsce – woj. lubuskie

Czasami zdarza się tak, że zauważamy w naszym kalendarzu lukę. Wolny weekend. Czasem okazuje się też, że ma być wtedy ładna pogoda. Szkoda nie wykorzystać takiej okazji! Jednak gdzie można pojechać mając raptem 2 dni? Okazuje się, że Polska jest pełna miejsc idealnych właśnie na takie krótkie wycieczki.Na przykład pewien ładny wrześniowy weekend wykorzystaliśmy na odwiedzenie okolic… Świebodzina. Tak, wielki pomnik Jezusa odwiedziliśmy i zrobiliśmy przy nim obowiązkowe zdjęcie, ale nie to było główną atrakcją. Wspomniane okolice to tereny pełne pięknych jezior. Łagów, Zbąszyń, Pszczew i inne miejscowości leżą właśnie między jeziorami. Stąd nazwa rejonu Pojezierze Łagowskie. To miejsce idealne dla miłośników przyrody. Samo jeżdżenie samochodem po wioskach i bocznych drogach dawało dużo radości, a spacery brzegiem wody wyciszały i pozytywnie nastrajały. Trochę czasu spędziliśmy też wpatrując się w wodę, rybaków, ludzi na skuterach, ptaki. Udało nam się w pełni wykorzystać słońce, lasy i jeziora. Załapaliśmy się nawet na fragment wiejskiego festynu!

Najciekawszą atrakcją tego rejonu było dla nas jednak coś innego. Już pierwszego dnia odwiedziliśmy Międzyrzecki Rejon Umocniony. Co to takiego? To ciągnące się na wiele kilometrów podziemne tunele, będące częścią systemu obronnego budowanego przez Niemców w przed i w czasie II wojny światowej. Przez kilka godzin zwiedzaliśmy więc poniemieckie bunkry. Wybraliśmy trasę o średnim poziomie trudności. Jeśli chodzi o czas i trudy zwiedzania to każdy znajdzie tu coś dla siebie. Spacer odbywał się oczywiście z przewodnikiem. Nie zabrakło też kilku krzyczących osobników skutecznie uprzykrzających wycieczkę. Na koniec wyszliśmy na powierzchnię, gdzie natychmiast mogliśmy się nagrzać po podziemnych chłodach. Górą wróciliśmy do miejsca, z którego kilka godzin wcześniej rozpoczęła się podróż. Bardzo polecamy to miejsce miłośnikom bunkrów, historii, spacerów, tajemniczych miejsc. Nie polecamy osobom, które nie lubią ciemności, chłodu i wilgoci. Nam się podobało 😉

bunkry
wnętrze bunkrów MRU, zdjęcie ze strony bunkry.pl

Drugi dzień wycieczki przeznaczyliśmy na relaks połączony z aktywnością. Spędziliśmy kilka godzin na żaglówce, korzystając z ostatnich ciepłych chwil tego roku. Ta aktywność idealnie pasuje do wypoczynku w odwiedzonym przez nas rejonie.

Województwo lubuskie, mimo niedużej powierzchni, kryje w sobie mnóstwo ciekawych miejsc. Warto spędzić tam weekend czy nawet kilka dni i zajrzeć w różne zakamarki. Ta wycieczka zachęciła nas do odkrywania kolejnych nieznanych nam rejonów Polski.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s